30 Aralık 2013 Pazartesi

YILBAŞI SOFRASI

2013 güzelmiydi değil mi pek anlayamadım ben. Sanırım düğünümüz 2013te olmasaydı güzel bile diyemeyecektim. Tek güzel yanı sevdiğimle yollarımızı birleştirmesi diyebilirim :) Onun dışında sanki bol kayıplı ve tatsız bir yıl gibi geliyor bana nedense. Belki de tek rakamlara olan antipatik yaklaşımımdandır bilemiyorum mesela bir 2014 ya da 2012 bana daha sıcak sevimli geliyor :) Sanki 2014 daha güzel geçecekmiş, daha sıcak, samimi bir yıl olacakmış gibi hissediyorum ya da öyle olsun istiyorum :) 


2013'ü dostlarımızın sıcak yuvasında uğurlayacağız biz. Ben geçtiğimiz Cumartesi günü yine dostlarımızın şenlendirdiği güzel bir yılbaşı sofrası hazırladım. Çok eğlenceli bol gülmeceli bir geceydi :))

Masa ortası süsüm tamamen benim uydurmam :) Toplar ve bardak mumluklar Migros indiriminden aldıklarım. Üçlü tektaş şamdanım Bernardo. Hepsini birleştirdim ben :)

 Peçetemi İstanbulda Eminönünden almıştım keşke daha çok alsaydım burada bulmayınca pişman oldum :(

 Runnerım Tchibo :) Meze konusunda mütevazi olamıcam :p


 Haydarili mantarı kesinlikle tavsiye ediyorum. Mantarları temizleyip saplarını çıkardıktan sonra her birinin üzerine bir parça tereyağı koyu tepsiye dizip 250 derece fırında 6-7 dakika kadar pişiriyorum. Çıktıktan sonra üzerlerine birer çay kaşığı haydari koyduk mu hazırdır :)


 Gecenin tatlısı yine benim uydurduklarımdan :)

 Bunlar da yılbaşına özel geyikli kurabiyelerim :)

 Bunlar da güzel dostlarımızın güzel hediyeleri :) İyi ki varsınız :)


2013'ün son postunu güzel bir yılbaşı sofrası ve güzel dileklerle yapayım istedim. Öncelikle sağlık sağlık sağlık diyorum hem kendimiz hem de sevdiklerimiz için kayıpsız bir yıl olmasını umut ediyorum. Bol kahkahalı, hep gülmeceli ve dostlarla, aileyle, sıcacık canlarla geçecek bir yıl olmasını istiyorum. Herşey güzel şeyler için bahane bu güzel sofralar, yemekler, emekler hep gülümseyen gözler ve bol kahkahalı sohbetler için. Bir amaca kitlenip zamanı hiç etmediğimiz, anın tadını doyasıya çıkardığımız bir yıl olsun 2014... 

Herkesi çoook öpüyorummm :)


24 Aralık 2013 Salı

NELER YAPIYORUM BEN :)

     Kabul ediyorum bloğa eskisi gibi yazamıyorum zaman ayıramıyorum diyelim. Bunda ev işlerinin ve instagramın payı yadsınamaz tabi :) Her ne kadar zaman ayıramasam da sürekli aklım buralarda umarım ziyaretlerim sıklaşır :) 

      Evliliğin en güzel yanlarından biri de çeyiz hazırlığı aşamasında zevkle seçip aldığın parçaları sevdiklerine güzel mamalarla sunmak sanırım :) Ben bu konuda tam bir sunum hastasıyım diyebilirim ne yersem yiyeyim önce göze hitap etsin istiyorum :)


     Haftasonu kahvaltıları benim için hem mide hem göz ziyafeti tadında geçmeli :) Bunun için her hafta farklı bir konsepti hazırlarken buluyorum kendimi :)


 Vintage dokunuşlar çiçek desenler ve soft renkler kahvaltı sofralarına çok yakışıyor :)

Mavi dantelli peçete annemin çeyizinden :)
 Elma radyomun eşlik ettiği elma temalı kahvaltı soframız :)


 Yumurta kızım soframızın yıldızı :)

 Akşamları meyve tabakları sahneye çıkıyor :)

 Sabahları tarhana içmek gibisi yok hele hava da buz gibiyse :)

 Yılbaşı yaklaştıkça yılbaşı temalı ürünler saklandıkları yerlerden birer birer çıkmaya başladı :)
 Balık akşamlarını çok seviyoruz :)

 Üçgen peynirleri çam ağacı yapma fikrine bayıldım çok zevkli :)

 Akşam çayları böyle daha keyifli :)

 Bizim yılbaşı köşemiz hazır bile :)

 Tatlı ve pasta süslemeleri için bu cicilerden daha güzeli olamaz :) yılbaşı alışverişini seviyorum :)

 Yılbaşı hediyemi erken alanlardanım ben de :))


Şimdiden herkese sağlıklı ve mutlu seneler diliyorum hayatınızı güzelleştiren umudunuz ve heyecanınız bu yıl da yakanızı bırakmasın :)