28 Şubat 2013 Perşembe

TCHİBO SİPARİŞLERİM GELDİ :)

Yine fırsat reyonundan uygun fiyatlı yapılan Bir Tchibo alışverişiyle karşınızdayım :) Tchibo'nun 6'lı şarap kadehlerinden daha önce mağazasında görmüştüm. O zaman 6'lısı 40 tl civarındayı. Ben çok süslü yaldızlı kadehleri pek sevmiyorum yemek takımımda sade bir takım olduğu için ona uygun yine sade kadehler olmasını istedim.Fırsat reyonunda Tchibo'nun 6'lı şarap kadehlerinin 22 tl'ye düştüğünü görünce hiç düşünmeden 12'li bir sipariş verdim :)Salon için koltuk takımımın renkleri belli olduğundan koltuk örtüsü aramalarım başlamıştı.Yine Tchibo'da gezinirken 3'lü gümüş gri koltuk takımıma uysun diye bu çok fonksiyonlu örtüyü aldım. 


Hem yatak örtüsü hem koltuk hem masa örtüsü örtüsü olarak kullanabilen fonsiyonel örtüyü ben 25 tl'ye aldım :) bir gün sonra baktığımda 29 tl'ye çıkmıştı. 2'li koltuğumun da rengi mor olduğu için salona uyum sağlayacağını düşündüm :)


Şuanda ev terliği ihtiyacım olduğu için sitede gezinirken bu çantalı terlikler de çok dikkatimi çekti. Terliği çantaya yerleştirip fermuarını çektiğinizde istediğiniz yere sığdırabilirsiniz :)

Fiyatı 11 tl'ydi ben 2 tane aldım. Seyahat terliği diye geçiyor.

 

 

 

Bu kitabı da dün aldım. Gece uykulu gözlerle 3-4 sayfasını anca okuyabildim ama eve gidip okumak için sabırsızlanıyorum :)  "Bikotbitişort" bloğunu sahibi Pink'in yazılarını okumaya doyamıyorum. Kitabının da olduğunu öğrenince hemen aldım uslubunu çok seviyorum kafam karışıkken sinirim bozukken onu okuduğumda hemen bulutlar dağılıyor :) 


27 Şubat 2013 Çarşamba

ÇEYİZ LİSTESİ


Çeyiz Hazırlığında olanlar ve elbet bir gün ben de bu hazırlıkları yapacağım diyenler için faydalı olacağını düşündüğün bir çeyiz listesiyle karşınızdayım bugün :)   (Yazımı tidyghost bloğunun  tatlı sahibesine ithaf ediyorum :) Evlilik kararı aldıktan sonra ben panik atak olduğum için :) hemen hazırlıkları film şeridi gibi gözümün önünden geçirdim : ) Bir kere mutlaka bir ajanda edinmek gerek  ben ilk önce genel hatlarıyla bir çeyiz listesi hazırladım yani evin demirbaşı dediğimiz olmazsa olmaz olanlar mutlaka o listede yer almalı.Daha sonra kendi hayal gücünüzle yarattığınız kafanızda tasarladığınız özel günler için (yılbaşı, bayram, doğum günü, yıldönümü vb. sofralar) edinilmesi gereken parçaları (tabaklar bardaklar runnerler peçeteler peçete yüzükleri ve sofra üstü aksesuarları ) ekledim çeyiz listesine. Bu parçalar hep alışveriş esnasında indirim zamanları çeşitli markalarda karşıma çıktı.Ben de gördükçe aldım ve çeyiz listemden üzerlerini çizdim.Böylelikle hem ne aldığımı ne almadığımı bilmiş oldum hem de son zamana bırakıp bunu kesinlikle almam lazım vaktim kalmadı deyip te içime sinmeyen bir şeyi almamış oldum :) Böyle ne istediğinizi bilip ona göre hayalinizde bir resim çizerseniz ürünleri gördüğünüzde kararsız kalmayıp hemen aradığınız ürünü alabilirsiniz.

Bugün ben kendime göre hazırladığım listeyi paylaşıcam sizlerle çoğunun resmini daha önce paylaştığım için bugün daha önce paylaşmadıklarımı paylaşıcam :)

 


1-Yemek Takımı (misafir için)

12 Kişilik kendi zevkinize göre şık bir yemek takımı olmalı. Benim seçimim Bernardo'dan yana oldu :)

 2-Günlük Yemek Takımları

Sofra zevkine göre tek tek ya da takım olarak alınabilir.Ben kırmızı sofraları sevdiğim için keramika 'dan aldım. Şimdi de hayalimdeki sofralara göre tek tek servis tabakları alıyorum tabi öncesinde aldığım meze tabaklarına uygun olarak.

 

3- Kahve Fincanı seti

 Benim yemek takımımın içinde bone chına bir kahve takımım vardı bir de hediye geldi  şimdilik bu kadar yeterli diye düşünüyorum. Daha sonra kuşlu tepsime uysun diye Bernardonun yine kuşlu kahve fincanlarından almayı düşünüyorum.

 


4-Çay takımı seti

 Bu günlük ve misafirlik olarak düşündüm günlük olarak şimdi deniz temalı sofralarıma uygun çay tabakları aldım. Çay takımı konusunda biraz hassas olduğum için gönlüme göre olanını bulmak üzere diğerlerini şimdilik erteledim.

 

5- Süslü yatak örtüsü

 Çeyiz serilirken ve gelin mevlütlerinde yatak odasında fazla abartılı pullu taşlı olmamak üzere şık bir yatak örtüsü ve  yastıklarını ben Home Sweet Home Mağazasından edindim. Tabi yatak odam belli olduğu için seçmekte zorlanmadım. Yatak odanız belli olmadıysa süslü yatak örtüsü almakta acele etmeyin. :)6-Misafir Çatal Kaşık Bıçak Setini Hisar'dan aldım. :)


7- Günlük çatal kaşık bıçak takımı

Günlük kırmızı yemek takımıma uygun olsun diye annem Bernardo'dan çatal kaşık bıçak seti hediye etti bana :)


8- Yastık ve Yorganlar

         Ben uyku seti olarak aldıklarım dışında, Yataşın yazın yaptığı kampanyasında bir alana diğeri %50 indirimli kampanyasından faydalandım ve iki kaz tüyü yastık iki tane de climarelle ve dacron 95 yorganından aldım.  Böylelikle zevkle aldığım nevresim takımlarımı yorganlarıma geçirip geçirip değişik modellerde kullanabilicem :)) Ben bu kampanyadan 2 kaz tüyü yastık ve iki yorganı 300 tl'ye aldım :) Yorgan ve yastıklarınızı kesinlikle yazın alın fiyatlar hep kampanyalı oluyor.
9-Nevresim ve Pike Takımları

 Nevresim Takımı olarak Sarev’in pamuk saten nevresim takımlarını çok şık bulduğum için iki tane Sarev’den aldım biri morlu diğeri ise nar çiçeği renginde. Polo’nun yatak odama uygun açık pembe nevresim takımından da bir tane edindim.Day’s in Colors’un mavi ve kahve tonlarının kullanıldığı nevresim takımından da bir tane aldım. Bir de Sarev’den Lila rengi ve Yeşil olmak üzere iki tane pike takımı aldım. Arkadaş ve akrabalardan gelenler de var bir de onlarla birlikte baya bir koleksiyon yapmış oldum.

 

10-Bıçak Seti

 Bir tane set üstü şık bir bıçak seti edindim göz önünde bulunmasını istiyorsak şık bir şey almak gerek bence.

 

11-Çerez, Meze ve Tatlı tabakları

 Ben gördükçe ve beğendikçe alıyorum Bernardo  Bernaro 2  Migros ve Esse bu konuda en çok faydalandığım yerler. İndirim zamanları almaya özen gösteriyorum :)) bence bir sofrada kendisini en çok gösterenler çerez ve meze tabakları o yüzden onları çeşitlendirmeye özen gösteriyorum :)


12-Banyo tekstili (Havlular, Bornozlar)

 Bunları da yine çeşitli zamanlarda beğendikçe alıyorum English Home, Home Sweet Home, Chakra ve Özdilek benim havlu ve bornoz alışverişi yaptığım yerler. Bir de Vinaldi’nin  askılı dantelli elbise bornozlarından nişan bohçamda hediye geldi. :)

 

13- Çaydanlık (porselen demlik), cezve

 Ben çaydanlık takımımı hisardan aldım yanında porselen demliğini de hediye ettiler. :) 

Kahve Makinem de olduğu için Esse'den aldığım bakır cezve şimdilik yeterli :)14-Katlı ve Ayaklı Pasta Tabakları

 Ayaklı fanuslu pasta tabağımı esse'den aldım. 3 katlı kurabiye standım ve 12’li tatlı tabaklarım Porland'dan. Bir çay saatinde sunumu güzelleştiren bu parçalar mutlaka edinilmesi gerekenlerden bence :)


15-Spatula Setleri

 Bunlardan silikon olanlarını Tantitoni ve Tchibodan tahta olanlarını Fackelman’dan ve günlük kullanım için metal olanları da A101’den aldım bazen çok güzel ve uygun fiyatlı ürünler denk gelebiliyor ara ara bakın derim.

16- Ev Terlikleri

 Bunları da Tchibo, Twigy ve Ykm’den zaman zaman alıyorum. Bir siparişim var bu hafta gelmesini bekliyorum yer kaplamayan bir terlik modeli :)) gelir gelmez paylaşıcam :) Evinizde misafir sayınız fazla olacaksa terlik çok önemli bence.

 

17- Banyo aksesuarları

Özel günler için kullanağım Tekstil olanları istanbulda bir çeyiz mağazasından aldım. Günlük kullanım için tercihim Home Sweet Home'dan yana oldu.Daha önce yazısını yazmıştım :) Banyo aksesuarlarım da banyo için yaptığım postlarımda:) 

 

18-Kadeh Sürahi Karaf takımı

 Günlük kadehlerimi Ykm’den aldım. 12 li  şarap kadehlerimi de Tchibodan siparişini verdim bu hafta  ulaşır inşallah. Bu ördek karaf ta nişanımızda hediye geldi. :)

Günlük kadeh takımım

 19- Su Meşrubat Bardakları

 Bunları da Paşabahçe ve Mudo’da denk geldikçe alıyorum dediğim gibi kafamdaki sofra modellerine uygun olarak.

 

Balıklı su bardaklarım Mudo :) 

 


20- Şekerlik, ekmeklik, baharatlık ve Poşetlikler

 Çeşitli zamanlarda esseden ya da bernardodan alarak tamamladım.

 

21- Suplalar peçete yüzükleri

 Henüz istediğim tarzda suplalara rastlamadım peçete yüzüklerimi de gümüş olanları Bernardo'dan, diğerlerini de Kancaev'den aldım.

 

22- Masa Örtüleri Peçeteler

 Şık masa örtümü Bernardo'dan aldım  onun dışından English home ve tchibodan da masa örtüsü alışverişlerim oldu. Runnerlarımı da Mudo ve Tchibodan aldım.

 

23- Elbise askıları

 Çeşitli zamanlarda Koçtaş'tan indirimde bulduklarımı hep aldım.


 
24- Set üstü yağlık tuzluk sirkelik kaşıklık

 Bunları da esse ve keramikadan bir de migrostan edindim.

 

25- Kişisel bakım ürünleri

 İçine kullandığınız her şeyi dahil edebilirsiniz ben ara ara almaya devam ediyor indirim zamanları gördüğüm ve sürekli kullandığım ürünleri şimdiden stokluyorum. :) Önümüzde 8 Mart var bayanlar kozmetik indirimlerini kaçırmayın derim. :)


26- Saklama kapları 

 Evet en çok lazım olanlar. :) ben tchibodan bernardodan ve tupperware'den'dan aldım çoğunu. :)

 

27- Tencere ve tavalar

 Tefalden çelik ve teflon tencere tava setimi aldım. Kırmızı porselen tencere setimi bir çeyiz mağazasından beyaz olanı da dayımın hediyesi :) güveçleri ve minik fırın kaplarını da çeşitli markalardan almaya devam ediyorum.  Düdüklü tencerem de Hisardan. :)


 

 

 


 


 

 

 

28- Nihale ve bardak altlıkları

 Schafer ve migrostan nihaleler aldım bardak altlıklarımı english home ve avondan edindim. :)

 

29- Küçük elektronik aletler

 Mutfak için olanların hepsini arçeliğin lal serisi'nden aldım ütüm ızgaram ve kahve makinem de Arçelik. :) Bir de popcorn makinem var çok şirin. Teyzemin hediyesi :) Bildiğim kadarıyla şuanda üretilmiyor. Izgarada pişen yemekleri çok seviyorum :)Popcorn makinem :)
 Yumurta Pişirme makinem yine teyzemin hediyesi :)

Teyzemin ve dayımın Arçelik bayii olduğunu daha önce söylemiştim :) Çok şanslıyım bu konuda :)))


30-Çekmece içlikleri ve bulaşık koymak için metal aparat

 Bunları henüz edinmedim en son alıncaklar sıramda :) ama ikeadan almayı düşünüyorum. :)

 

31- Çeşitli toplayıcı kutular

 Bunları da Tchibo ve ikedan edindim dağınıklığı toplamak için birebir. :)

 

32-Çamaşır sepeti ve  kovalar

 Envai çeşit olduğundan henüz edinmedim bunda da en çok beğeneceğim ürünün karşıma çıkmasını bekliyorum. :) 

 

33- Aksuarlar mumlar şamdanlar çerçeveler örtüler

 Çeşitli zamanlarda şamdanlarımı Bernardo'dan  çerçevelerimi ikeadan ve İstanbul'dan, mumları her yerden :)  örtüleri de bir kısmını istanbuldan ve diğerlerini English home'dan aldım :) Daha sonra bir "ben yaptım " postuyla sofra üstü aksesuarlarımın bir kısmına yer vericem :)


34- Kırlentler

 Ben kırlentleri çok önemsiyorum o yüzden çeşitli zamanlarda evime uygun olarak gördüklerimi Mudo'dan, english-home'dan ve home sweet homedan ediniyorum. :)

 

35- Beyaz eşyalar

 Ben Dayım Arçelik Bayii olduğu için uygun fiyatlı ve hediyeli bir alışveriş yaptığımdan küçük el aletlerinde olduğu gibi beyaz eşyalarımı da Arçelikten aldım :) Banyomuz siyah beyaz olduğu için siyah beyaz 7 kiloluk bir çamaşır makinesi seçtim. :)

 

 

 

Bulaşık makinemi 8 programlı aldım kampanyaya girmişti. :)

 

 

Davlumbaz, fırın ve set üstü ocak üç’lü pakette kampanyalı olarak satılıyordu ben imkanım olduğu için fırını değiştirip en son çıkan modeli pakete dahil ettirdim :)

 

 

 

Elektrik Süpürgelerim hediye :))36- Tepsiler

 Yine çeşitli zamanlarda Bernardo ve Tantitoniden aldığım tepsilerim var. Bir de şık bir tane almayı düşünüyorum.

 

37- Kek kalıpları pasta aparatları

 Aklıma gelmeyen değişik bir sürü yerden aldığım kek kalıpları var bir de barmar isimli  siteden pasta malzemeleri aldım.


38- Mutfak tekstili

 Havlulardan el bezlerine  kadar her şey aklınıza gelebilir.

 


 

 

 

 

 

 

 Tchibo'nun renklerine bayılıyorumm

 

 

 Esse ekmek torbası Biraz uzun bir post oldu :) Umarım faydalı olabilmişimdir. Gerisi sizin hayal gücünüze kalmış :)26 Şubat 2013 Salı

FOTOĞRAF ÇEKİMLERİ İÇİN KOLLARI SIVADIM :)

     Düğüne tam 4 ay kala kafamda canlandırdığım fotoğraf çekimini gerçekleştirmek için harekete geçtim :) Nişanda gerçekleştirdiğimiz dış çekimler çok güzel bir tesadüfle başlamıştı. ben internette dış çekim fotoğraflarına bakarken bir site dikkatimi çekmiş sahibi kimdir nedir diye araştırma yapıp irtibata geçtiğimde ilkokul arkadaşım Aslı ve eşinin bu işi yaptıklarını öğrenmiştim :)) Nişan çekimlerimiz bu yüzden çok eğlenceli geçmişti 8 yıldır aynı sınıfı paylaştığım arkadaşım fotoğraflarımızı çekerken oldukça rahattım :)) bu yüzden nişan fotoğraflarımızı herkes çok beğenmişti :) Düğün için yine Aslıyla görüştüm tabi ki :) Nişandan tecrübeli olduğumuz için düğün çekimlerinin daha rahat geçeceğini tahmin ediyorum :) Tabi ben her zaman ki gibi kafamda bir konsept belirledim ve ona uygun parçaları oluşturmaya başladım :) İnternette görüp te çok beğendiğim fotoğraflarda kullanılan materyalleri bir bir not aldımm :))

     Bu Just Married fotoğrafını çok beğeniyordum :) Çiftin ellerinde tuttukları yazı yapılabilir geldi bana :) 


Hemen malzemeleri topladım :)

Daha önce yazıyı oluşturan harfleri çıktısını alarak kesip kenara koymuştum :) O yüzden işim daha çabuk bitti :) Kartonları kendinden simli ve soft renklerde seçtim. Ben resimdeki harflerin yapışacağı zemini kalp bir çerez tabağını kalıp olarak kullanarak kestim.

Daha sonra harfleri ipe geçireceğim için iki kat katlayarak kestim.


Kestiğim kalplerin bir yüzüne harfleri yapıştırmaya başladım. 3 renk belirlediğim için harfleri aynı renkler yanyana gelmeyecek şekilde yapıştırdım.Harfleri yapıştırdıktan sonra ince bir kurdeleye sırasına göre geçirip iki kat kestiğim kaplerin alt katıyla üst katını birbirine yapıştırarak ipin üzerinde kaymaması için sabitledim.

Ve sonuç :)

 

Harfleri önceden kestiğim için çalışma yaklaşık bir saatimi aldı :)

 

  Geçenlerde Migrosta dolaşırken ne zamandır fotoğraf çekimleri için aklımda olan kırmızı kalp şemsiyelerden gördüm :) Sevgililer gününe özel üretmişler ve 25 tl gibi bir fiyatı vardı :) Hemen kaptım tabi :)Daha önce Eminönünde görmüştüm ama satıcı fiyatının 100 tl olduğunu söyleyince sadece dış çekimlerde kullanacağım için çok pahalı gelmişti. Migros seni seviyorumm :)))Aklımda olan bir kaç şey daha var onlar da tamamlanınca çok renkli bir dış çekimimiz olacağını tahmin ediyorum :))